GİRESUN/ŞADIKENT/ÇATALAĞAÇCorner left
Corner right

DOĞANKENT DERNEĞİ YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

Okunma Sayısı:286414 Nisan 2019 Pazar günü yapılan Doğankent ve Çevre Köyleri Derneği’nin 13. Olağan kongresinde kadın yönetcilerin sayısı dikkatten kaçmadı.

Dernek Başkan Yardımcısı A. Öner Meral’in 2 yıllık yönetimleri boyunca yaptıkları çalışmaları anlattığı açılış konuşması ile başlayan kongrede Meral’in konuşması sırasında faaliyetlerle ilgili slayt gösterimi yapıldı.


Divan başkanlığını Giresun Federasyonu Başkan Yardımcısı Ali Alim, Harşit Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Harun Tüfekçi ve Çatalağaç Köyü Dernek Başkanı Orhan Şen’in yaptığı kongre, dernek yönetcilerinden ve üyelerinden vefat edenler, üyelerin ailelerinden vefat edenler için okunan Fatiha’nın ardından Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.


Protokol konuşmaları kapsamında, Harşit Federasyonu Başkanı Temel Bilecen, Beykozlu Giresunlular Derneği Genel Sekreteri Gökhan Taneri Vural, Çatak Köyü Derneği Başkanı Rahman Karahan, Çatalağaç Köyü Derneği Başkanı Orhan Şen, Doymuş Köyü Derneği Başkanı Zeki Şahin, Derneğin Kurucu Başkanı Eşref Tekin, eski başkanlardan Yakup Kabadayı, Mehmet Akbulut ve Ömer Türk birer selamlama konuşması yaptı.

Yönetim Kurulu’nun önerisi ile 5 olan yönetici sayısının 7’ye çıkarılması için yapılan tüzük değişikliği önerisi hazirundaki 94 üyeden 71’inin kabul oyu vermesi ile gerçekleşti.

Yönetim Kurulu Faaliyet raporu, denetleme kurulu raporu, kesin hesap bütçesi ve tahmini bütçe okunarak genel kurul tarafından ibra edildi.


İstanbul’da 1996 yılında kurulan köklü derneklerden biri olan Doğankent ve Çevre Köyleri Derneği’nin 13. Olağan Kongresi’nde Turan Kabadayı ve Emin Şahin’in listeleri yarıştı.


170 üyeden 94’ünün katıldığı 93 üyenin oy kullandığı kongrede Turan Kabadayı’nın listesi 63, Emin Şahin’in listesi 29 oy aldı. İki adayın da listesinin yer aldığı zarftaki 1 oy geçersiz sayıldı.

Başkan adaylarının teşekkür konuşması yaptığı kongre bitiminde Turan Kabadayı, “Bu seçimin kazananı yok, hepimiz kazandık.” dedi. Emin Şahin’in ise “Yeni başkanımızı tebrik ediyoruz. Demokratik bir yarış sonunda Turan kardeşimiz kazandı, bundan sonra bize onun yanında mücadele etmek yakışır.” dedi.Doğankent ve Çevre Köyleri Derneği’nin  yeni yönetim kurulu aşağıdaki isimlerden oluştu.

Yönetim Kurulu Asil

Turan Kabadayı

Emine Patan

Hilal Aydın

Kenan Sönmez

Yunis Kahveci

Nuray Kabadayı

Bahadır Meral

 

Yönetim Kurulu Yedek

Alparslan Tekin

Yunus Akbulut

Özgür Aydın

Adem Günçaldı

Nuri Şahin

Şenel Meral

Hakan Alim

 

Denetim Kurulu Asil

Ramazan Akbulut

Kurtuluş Şahin

Rahmi Kabadayı

 

Denetim Kurulu Yedek

Kenan Kaya

Furgan Günçaldı

Tuncay Kabadayı

 

A. Öner MERAL

GİRMEP

Eklenme Tarihi: 15-04-2019

Bu sitede yayınlanan yazıların tümünün yayın hakkı www.sadikoyu.com'a aittir.

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  Editör
Çakır AYŞE
Ekrem Ünlü
Sinan GÜVENDİ
Abdullah Öner MERAL
Emine GÜVENDİ TEKİN
Yakup PİR

TÜM YAZARLARI GÖR      REKLAM

www.sadikoyu.com


proje3

      ŞADI MENÜ         ZİYARETÇİLER

Aktif Ziyaretçi 1
Dün Tekil 146
Bugün Tekil 82
Toplam Tekil 1395270