GİRESUN/ŞADIKENT/ÇATALAĞAÇCorner left
Corner right

DERNEK SEÇİMİ Mİ? HÜKÜMET SEÇİMİ Mİ?

Okunma Sayısı:2471Doğankent ve Çevre Köyleri Derneği 13. Olağan Kongresi’ni 14 Nisan 2019 Pazar günü dernek merkezinde gerçekleştirdi.

1996 yılında Beykoz’da Harşıtlıların bir araya gelerek kurduğu ve kurulduğu günden bu yana aynı yerde kendi imkanlarıyla üyelerine ve hemşehrilerine hizmet veren Doğankent ve Çevre Köyleri Derneği 13. Olağan Kongresi’yle yeni başkanını seçti.

Dernek Başkanlığına aday olan Turan Kabadayı’nın kongre öncesinde dağıttığı, “Daha güçlü, daha sesli ve birlikte hareket eden bir toplum çalışması, kısaca biz de varız diyebilmek için yönetime talibiz.” sloganıyla hazırladığı amaçlarını ve yönetim kuruluna aday olan arkadaşlarını tanıttığı seçim beyannamesi ve yönetim kadrosu “Bu seçim hükümet seçimi mi?, Dernek Seçimi mi? sorularını da beraberinde getirdi.

Böyle bir listenin Türkiye’deki birçok belediye meclis üyeliğinde dahi olmadığını belirten üyeler arasında, bu listenin Doğankent Çevre Köyleri Derneği’ne nasıl bir katkı sağlayacağı merak konusu oldu.

Kendisi iş adamı ve yazılımcı olan Kabadayı’nın listesi öğretim görevlisi, Satış ve Pazarlama Müdürü, Grafik Birim Müdürü, Yazı İsleri Müdürü, Uçak Mühendisi, Çevre Mühendisi, Jeoloji Mühendisi, Su Ürünleri Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Biyomedikal, Kimyager, Kaptan ve işadamlarından oluşuyor.

Olağan kongre sonucunda listesiyle başkanlığa seçilen, hazırladığı seçim beyannamesinde dernek ile ilgili tespitler yapan ve aday olma nedenlerini açıklayan Kabadayı “Günümüzde sivil toplum kuruluşlarının hem sosyal hayat hem de siyasal yaşamdaki önemi giderek artmış, hemşehri dernekçiliği anlayışı giderek yerini sosyal ve kültürel etkinliklerin daha aktif olduğu bir anlayışa evrilmiştir. Bizler hemşehricilik anlayışını devam ettirerek derneğimizin sosyal ve kültürel alanda da söz sahibi olması için mücadele edeceğiz. Günümüz sosyal ve siyasi hayatında artık sosyal medya ve yazılı medyanın gücünün daha aktif ve etkili olduğu hepimizin malumudur. Zamanın değişen şartlarına uyum sağlamak amacıyla derneğimizi tanıtmak ve sosyal yardımlaşmayı aktif hâle getirmek için yönetime talip olduk.” dedi.


A. Öner MERAL

GİRMEP

Eklenme Tarihi: 15-04-2019

Bu sitede yayınlanan yazıların tümünün yayın hakkı www.sadikoyu.com'a aittir.

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  
      REKLAM

www.guvendigayrimenkul.com
0 532 255 67 15


Editör
Çakır AYŞE
Ekrem Ünlü
Sinan GÜVENDİ
Abdullah Öner MERAL
Emine GÜVENDİ TEKİN
Yakup PİR

TÜM YAZARLARI GÖR
proje3

      ŞADI MENÜ         ZİYARETÇİLER

Aktif Ziyaretçi 2
Dün Tekil 186
Bugün Tekil 169
Toplam Tekil 1347661