GİRESUN/ŞADIKENT/ÇATALAĞAÇCorner left
Corner right

HARŞITLI KADINLARIN SESİ DAHA GÜR ÇIKACAK

Okunma Sayısı:2383İstanbul’un Beykoz ilçesinde 1996 yılında kurulan köklü derneklerden biri olan Doğankent ve Çevre Köyleri Derneği’nin 14 Nisan 2019 Pazar günü dernek merkezinde gerçekleşen 13. Olağan Kongresi’yle seçilen yönetimdeki kadın sayısı dikkat çekti.

Derneğin 13. Dönem başkanlığını kazanan Turan Kabadayı’nın listesinde İTÜ Öğretim Görevlisi Emine Patan, Çevre Mühendisi Hilal Aydın ve İstanbul Adliyesi Yazı İşleri Müdürü Nuray Kabadayı yer aldı.

Divan Başkanı Ali Alim kadın yönetici sayısının artmasından duyduğu mutluluğu belirterek, yönetime giren Nuray Kabadayı, Emine Patan ve Hilal Aydın’a düşüncelerini iletmeleri için söz verdi.


Nuray Kabadayı iki yıl boyunca birlikte çalıştığı yönetim kurulu arkadaşlarına teşekkür ederken, “Derneğimizi temsil noktasında gittiğimiz birçok etkinlikte bazen tek başıma bazen de birkaç kadın yönetici ile katılıyorduk. Kadın yönetici eksikliğini hep hissettim. Yeni yönetim ile ilgili çalışmalarımızı yaparken kadın yöneticilerin sayısının artması yönündeki talebimi, isteğimi gerçekleştirmiş olduk. Ekibimize yeni katılan Emine ve Hilal hanım ile birlikte Harşıtlı kadınların sesini daha çok duyuracağımıza, kadın üye sayısını ve yönetici sayısının artırılması için çalışmalarımıza devam edeceğimizi, hatta bir gün tüm yöneticilerin kadın olduğu bir dernek olabileceğimize inanıyorum.” dedi. Nuray Kabadayı aynı zamanda Harşıt Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, Doymuş Köyü Derneği Başkan Yardımcılığı ve Beykozlu Giresunlular Derneği yönetim kurulu üyeliği görevlerinde de bulunuyor.

Emine Patan kendilerine oy vererek yönetime getiren üyelere teşekkür ederken “Dernekçiliğe daha yeni adımını atmış bir Harşıtlı olarak tüm hemşehrilerimin eğitim konusunda sorunlarını danışabilecekleri bir kapıları var artık. Çocuklarımızın eğitimi konusunda derneğimiz çatısı altında etkili çalışmalar yapmayı arzu ediyorum.” dedi.


Hilal Aydın “Dernek yöneticiliği bizim çok bilmediğimiz bir alan, öğrenerek elimizden geleni yapacağız. Yapacağımız çalışmalar ile genç kızlarımıza örnek olup onları bu çatı altında daha da artırmaya çalışacağız.” dedi.

 

A. Öner MERAL

GİRMEP

Eklenme Tarihi: 15-04-2019

Bu sitede yayınlanan yazıların tümünün yayın hakkı www.sadikoyu.com'a aittir.

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  
proje3

      ŞADI MENÜ         ZİYARETÇİLER

Aktif Ziyaretçi 3
Dün Tekil 283
Bugün Tekil 44
Toplam Tekil 1281468