GİRESUN/ŞADIKENT/ÇATALAĞAÇCorner left
Corner right

Harşit Savunması Ruhunu Yenikapı’ya Taşıdık

Okunma Sayısı:1565Yenikapı

etkinlik alanında 13. Giresun Tanıtım Günleri’nde Doğankent standı Harşit Savunması’nın 102. Yılı teması ziyaretçilerin önüne çıktı.

2 yıl önce kurulan ve 12. Giresun Tanıtım Günleri’nde “Harşit İsmini Geri İstiyoruz.” temasıyla Yenikapı’da ilk ciddi sınavını veren Harşit Federasyonu 13. Giresun Tanıtım Günleri’nde bu kez temasını “Harşit Savunması’nın 102. Yılı” olarak belirledi.

Harsit Federasyonu “Harşit İsmini Geri İstiyoruz.” imza kampanyasında toplanan imzalar ile TBMM’ye çıkarma yapmış ve hazırladığı dosyayı TBMM’de Giresun Milletvekileri Cemal Öztürk, Kadir Aydın, Necati Tığlı ve TBMM İdari Amiri İstanbul Milletvekili Hasan Turan’a teslim etmişti.

Harşit Federasyonu Yönetim Kurulu 13. Giresun Tanıtım Günleri’nin son gününde standta görev alan Harşitlılarla bir değerlendirme toplantısı yaptı. Harşit Federasyonu Başkanı Temel Bilecen toplantı sonrasında Şadıhaber’e önemli açıklamalarda bulundu.

Bilecen “Yıllardır bu tür büyük organizasyonları yöneten biri olarak bu yıl Harşit standında yaptığımız değerlendirme sırasında çok duygusal anlar yaşadık. Hazırlık aşaması ve 4 gün boyunca yoğun geçen bir organizasyondan sonra buradan hem benim hem de görev alan arkadaşlarımın mutlu ayrılması

çok güzel bir duygu. Gördük ki 102 yıl önce Harşit savunmasında yaşanan birlik ve beraberliği Yenikapı’ya taşıyabilmişiz. Bugün küçük bir grup olarak birlik ve beraberliğimizi sağlamış olmamız bize umut verdi. Bu birlik ve beraberliği bir kartopu gibi daha da büyütmek için şimdi daha çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz.” dedi.

Harşit Federasyonu başkanı Temel Bilecen, “Bir Çanakkale Bir de Harşit Vadisi geçilmez sloganımızın ne kadar doğru ve haklı olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Standımızı ziyaret eden birçok insan Harşit Savunması ne demek diye sordular. Ben ve arkadaşlarım bıkmadan usanmadan bu sorulara yanıt vererek ilçemizin tanıtımı için elimizden geleni yaptık. Harşit’in Giresun için bir marka değeri olduğunu ziyaretçilere anlatmaya çalıştık.” dedi.

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ve Giresun Federasyonu Başkanı Muhterem Memiş'in ev sahipliğinde gerçekleşen 13.Giresun Tanıtım Günleri açılışına TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, AK Parti İstanbul Milletvekilli Nurettin Canikli ve Hasan Turan, AK Parti Giresun Milletvekilleri; Kadir Aydın, Cemal Öztürk ve Sabri Öztürk, CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu,  Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Yılmaz Can, ilçe kaymakamları, Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin, ilçe belediye başkanları, Ak Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, il genel meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

 

Eklenme Tarihi: 19-11-2019

Bu sitede yayınlanan yazıların tümünün yayın hakkı www.sadikoyu.com'a aittir.

YORUMLAR

 
Yunus yuniskahveci@hotmail.com 19.11.2019 21:57:34

Bir tarafta organizasyonlarna ruhunu katan bir organizatr bir tarafta yazlarna gerekliin ruhunu katan bir yazar Hariti olmaktan bu insanlarn arasnda yer almaktan onur ve gurur duydumZamannda akan kanlarn Ruhu bize bugnlerimize gzya olarak kaldysa bizlere ne mutlu

İrtibat:5326703930
 

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  
      REKLAM

www.guvendigayrimenkul.com
0 532 255 67 15


Editör
Çakır AYŞE
Ekrem Ünlü
Sinan GÜVENDİ
Abdullah Öner MERAL
Emine GÜVENDİ TEKİN
Yakup PİR

TÜM YAZARLARI GÖR
proje3

      ŞADI MENÜ         ZİYARETÇİLER

Aktif Ziyaretçi 2
Dün Tekil 186
Bugün Tekil 172
Toplam Tekil 1347664