GİRESUN/ŞADIKENT/ÇATALAĞAÇCorner left
Corner right

Çatalağaç Köyü Derneği Yeni Başkanını Seçti

Okunma Sayısı:14042014 yılında kurulduğunda adından çok söz ettiren ve önemli etkinliklere imza atan Çatalağaç Köyü Derneği 3. Olağan Genel Kurulunu 22 Aralık Pazar gerçekleştirdi.

Dernek Başkanı Orhan Şen’in istifasının ardından yönetim kurulu içinden başkanlık görevini devralan Eyüp Günçaldı yaptığı açılış konuşmasında, dernek üyelerinin derneğe sahip çıkma konusunda yeterli hassasiyeti göstermediğini belirtti. Günçaldı, yeni bir yönetim kurmak için yaptığı çalışmalar neticesinde yönetim kurulunu oluşturamadığını, dernek üyelerinin yönetime girme konusunda gerekli duyarlılığı göstermediği, bu kongrede derneğin devam ettirilip ettirilmemesi konusunda üyelerin görüşünü almak istediğini belirtti. Yapılan yoklama neticesinde genel kurula katılan 48 üyeden 3'ü derneğin kapatılması, 45 üye de devam etmesi yönünde görüş beyan etti.


Divan başkanlığına A. Öner Meral, Emine Güvendi Tekin ve Ramazan Günçaldı’nın seçilmesi ile başlayan kongrede Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından A. Öner Meral duygusal bir konuşma yaptı. Meral “Ülkemiz için canını feda eden aziz şehitlerimiz, ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve derneğimizin her zaman bir neferi gibi çalışan geçtiğimiz günlerde ahirete yolcu ettiğimiz Aydın Günçaldı için sizlerden bir fatiha okumanızı rica ediyorum. Derneğimize katkılarından dolayı sizlerin huzurunda Aydın kardeşime teşekkür ediyorum, mekanı cennet olsun.” dedi.


Yönetim kurulu faaliyet raporu, denetim kurulu faaliyet raporu, tahmini ve kesin bütçenin okunup oylanmasından sonra yeni yönetim kurulunun seçimine geçildi. Kongre başkanlık divanına Hamdi Pirdal tarafından sunulan listenin dışında başka liste olmadığından oylamaya sonuldu ve oybirliği ile Hamdi Pirdal Çatalağaç Köyü Derneği’nin 3. başkanı oldu.

Harşit Federasyonu delegeliği için oylama neticesinde Hamdi Pirdal, Metin Kudu, A. Öner Meral, Mustafa Yazar, Esengül Dede ve Ceyhun Ünlü, Halil Yazar, Eyüp Günçaldı, Ali Şahin ve Turan Bişkin’nin delege olarak seçilmesine karar verildi.

Kongrenin dilek ve temenniler maddesinde Kongreye katılan Çatalağaç Köyü Muhtarı Mehmet Güvendi, Çatalağaç Köyü’nün öncelikli sorunları ve yaptıkları çalışmalar ile bilgi vererek katılımcıların sorularını yanıtladı.

Kongre yeni başkan seçilen Hamdi Pirdal’ın yaptığı teşekkür konuşması ile sonuçlandı. Pirdal birinci önceliklerinin Şadılıları bir araya getirip birlik ve beraberliği sağlamak olacağını, derneği daha iyi yerlere taşımayı hedeflediklerini ancak bunun da üyelerin yardımı ile olacağını belirtti.

Çatalağaç Köyü Derneği Yeni Yönetim Kurulu


YÖNETİM KURULU ASİL

YÖNETİM KURULU YEDEK

1. Hamdi PİRDAL

2. Ali ŞAHİN

3. Fikret TEKİN

4. Halil İbrahim GÜVENDİ

5. Şerif PİR

1. Mustafa YAZAR

2. Eyüp GÜNÇALDI

3. Mustafa GÜVENDİ

4. Hacer ÖZTÜRK

5. Ferhat GÜVENDİ


DENETİM KURULU ASİL

DENETİM KURULU YEDEK

1. Turan BİŞKİN

2. İbrahim GÜNÇALDI

3. Halil YAZAR

1. Şenel MERAL

2. Şenol YAZAR

3. Yusuf ÇAKICI


Eklenme Tarihi: 23-12-2019

Bu sitede yayınlanan yazıların tümünün yayın hakkı www.sadikoyu.com'a aittir.

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  
      REKLAM

www.guvendigayrimenkul.com
0 532 255 67 15


Editör
Çakır AYŞE
Ekrem Ünlü
Sinan GÜVENDİ
Abdullah Öner MERAL
Emine GÜVENDİ TEKİN
Yakup PİR

TÜM YAZARLARI GÖR
proje3

      ŞADI MENÜ         ZİYARETÇİLER

Aktif Ziyaretçi 2
Dün Tekil 186
Bugün Tekil 168
Toplam Tekil 1347660