GİRESUN/ŞADIKENT/ÇATALAĞAÇCorner left
Corner right

2020 yılı Giresunluların Bursa’da Yeniden Diriliş Yılı Olacak

Okunma Sayısı:1446Yılmaz Özdemir ve Üzeyir Aktaş’ın aday olduğu Bursa Giresunlular Derneği 11. Olağan Genel Kurulu 22 Aralık 2019 Pazar günü yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

Giresun adına birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği ve üyelerin yoğun katılımı ile gerçekleşen kongrede önceki dönem başkanlarından Üzeyir Aktaş 589 üyenin 374’nin oyunu alarak yeniden başkanı oldu. Yılmaz Özdemir’in 212 oy, 3 oyun da geçersiz sayıldığı kongrede divan başkanlığını Hasan Topkara ve divan başkan vekilliğini Yusuf Abdioğlu, katip üyeliğini ise Av.İrfan Şengül, Av.Ömer Narin, Av.Ahmet Eren Memiç, Av. Ali Osman Kufacı ve Beşir Karadere yaptılar.Üzeyir Aktaş Kongrenin yapılacağı salona Doğankentli Bursa Belediye Konservatuarı söz ve saz sanatçısı Şerif Pir'in çaldığı yol havası eşliğinde geldi.

Kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Bursa Giresunlular Derneği başkanı Yılmaz Özdemir 2 yıllık süre zarfında önemli çalışmalara imza attıklarını belirtirken kongreye katılım sağlayan üyelere teşekkür etti. Kongre sonunda Giresun’un kazanacağını ve her iki adayında buradan kol kola çıkacağına dair söz veren Özdemir salondakilerden büyük alkış aldı.

Tarih Gözümde Canlandı, Giresunluluğum İle Bir Kez Gurur Duyuyorum.

Kongrede söz alan Bursa Giresunlular Derneği Kurucular Kurulu üyesi, emekli öğretim görevlisi Prof. Dr. Ayhan Özdemir yapmış olduğu konuşmasında “Tarih gözümde canlanıyor, rahmetli Mehmet Kabadayı, Feridun Yeşil, Murat Toker ve daha niceleri ile kurmuş olduğumuz derneğimiz büyük bir ivme kazanmış Giresun uşakların bu birlikteliği takdire şayandır. Sizler ve Giresunluluğum birkez daha gurur duyuyorum” dedi. Aslen Giresun Göreleli olan Prof. Dr. Ayhan Özdemir Kalp Damar Cerrahisi üzerine Türkiye’de ender gösterilen insanlar arasında yer alıyor.

Her Zaman Giresunluların Hizmetkarı Olacağız

Kongre öncesi söz alarak yönetim kurulanda görev alacak arkadaşlarını tanıtan Başkan Adayı Üzeyir Aktaş, kazansa da kaybetse de her zaman Giresunluların hizmetkarı olacağının altını çizdi.

Yapılan konuşmalarından ardından seçime gidilirken, üyeler demokratik ortamda oylarını kullandılar. Saatler 17.00 gösterirken açılan sandıklardan üyelerin teveccühünü kazanan Üzeyir Aktaş derneğin önümüzdeki dönemde yeni başkanı seçildi.

2020 yılı Giresunluların Bursa’da Yeniden Diriliş Yılı Olacaktır.

Kongre sonrasında bir açıklama yapan Aktaş “Kıymetli, vefalı hemşerilerimiz; 22 Aralık'ta gerçekleştirdiğimiz Giresun İl Derneği Kongre’mizde, muhteşem bir katılımla bize destek veren, yanımızda olan, inanıp güvenerek, başkanlığımızı ve yönetimimizi oylarıyla onaylayan tüm güzel yüreklere şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına sonsuz şükranlarımı arz ediyorum. Seçimimizin kaybedeni olmadı, birliğimiz, beraberliğimiz ve Giresunlumuz kazandı. Başkanlığı devraldığımız değerli dostumuz Yılmaz Özdemir ve Yönetiminede teşekkür ediyorum. Bizi hiç yalnız bırakmayan, sosyal medyada, sahada, manevi ruhunu ortaya koyan tüm ilçe ve köy derneklerimize de teşekkür ediyorum. Seçim sonrası yanımıza gelerek, telefonla, uzakta olupta gelemeseler bile mesafeleri bitiren tebrik mesajlarıyla gururlandıran herkese müteşekkiriz. Emeği geçen,Giresun deyince davamıza sahip çıkıp uzaklardan gelen can dostlarımıza daima minnettarız. Sonsuz şükranlarımı arz edeyim. Teşekkür edecek o kadar çok cesur yürek var ki yazmakla bitiremeyiz. Umutlarımızı yeşerten, heyecanımızı artıran tüm gönül dostlarımızla "Biz" diyerek el ele verirsek aşamayacağımız engel olamaz Allah'ın[c.c] izniyle. Sizinle sevgiyi paylaşmaya geliyoruz! 2020 yılı Giresun'luların Bursa'da Yeniden Diriliş Yılı Olacaktır! Yüce Rabb'imiz mahçup etmesin inşallah...


Bursa Giresunlular Derneğinin Üzeyir Aktaş başkanlığında oluşan yeni yönetim kurulu; Av. Ahmet Eren Memiç, Tahsin Büber, Ali Dede, Prof. Dr. Mustafa Yılmaz, Doç. Dr. Yakup Canıtez, Mehmet Biber, Bayram Güneş, Çetin Çolak, Halil Demirtaş, Salih Bahadır, Ekrem Şen, Enver Bulat, Selim Yavuz, Halil İbrahim Bozkurt, Mustafa Kahya, Mustafa Ateş, Harun Korkudan, Harun Turan, İzzet Özdemir, Mehmet Bayram, Mustafa Aydın, Mehmet Kuru, Uğur Şahan, Nihat Gül, Mustafa Camcı, Yücel Can, Şenol Karaman, Nurettin Oral, Osman Topkara, Av.Ahmet Sinan Dilsiz, Prof.Dr.Egemen Aras, Murat Kabadayı, Alpaslan Eker, Mutlu Zıvalı, Erdal Karataş, Dt.Dr.Oktay Kahveci, Dr.Muhammed Özlü, Kemal Olgun, İbrahim Mınak, Fatih Akdoğan, M.Hüseyin Bayrak,Aydın Durdu, Köksal Yıldırım, Kağan Yeşil, İbrahim Divli, İbrahim Pirdal, Mehmet Demirel, Metin Güneş, Ömer Narin, Hakan Karadeniz, Fazlı Aydın, Fahri Karaman, Alper Çam, Uğur Kara isimlerinden oluştu.

Kongreye Harşit Federasyonu Başkanı Temel Bilecen, Giresun Federasyonu Başkan Yardımcısı Ali Alim, Doğankent Çevre Köyleri Derneği Başkanı Turan Kabadayı ve yönetim kurulu üyesi Nuray Kabadayı da katılarak Aktaş’a destek verdi.

Kaynak: Erdal Avcı

Eklenme Tarihi: 24-12-2019

Bu sitede yayınlanan yazıların tümünün yayın hakkı www.sadikoyu.com'a aittir.

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  
      REKLAM

www.guvendigayrimenkul.com
0 532 255 67 15


Editör
Çakır AYŞE
Ekrem Ünlü
Sinan GÜVENDİ
Abdullah Öner MERAL
Emine GÜVENDİ TEKİN
Yakup PİR

TÜM YAZARLARI GÖR
proje3

      ŞADI MENÜ         ZİYARETÇİLER

Aktif Ziyaretçi 1
Dün Tekil 186
Bugün Tekil 172
Toplam Tekil 1347664