GİRESUN/ŞADIKENT/ÇATALAĞAÇCorner left
Corner right

Harşıt’ta Maske Üretimi Başladı

Okunma Sayısı:1196Doğankent Kaymakamlığı sosyal medya hesabı üzerinden Doğankent’te maske üretimine başlandığını duyurdu.

Yapılan açıklamada “Doğankent Kaymakamlığı, Doğankent Belediyesi ve Doğankent Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile Halk Eğitim Müdürlüğü binasında usta öğretici Mükerrem Efe önderliğinde kursiyerler ve gönüllülerin maske üretimine başladığı belirtildi.

Üretilen maskelerin ilçenin kurumlarında görev yapanlar, Doğankent Aile Sağlığı Merkezi çalışanları ve sağlık merkezine gelen vatandaşlar, cenazelerde bulunacak vatandaşlar, güvenlik görevlilerine verilmek üzere kurum amirlerine, mahalle ve köylerde bulunan vatandaşlara verilmek üzere muhtarlara verilerek dağıtımının yapılacağı belirtildi.

Doğankent Kaymakamı Tuncay Karataş, sosyal medya üzerinden yapılan yorumlara verdiği cevapta, maskelerin 100 derecede steril edildikten sonra (üzerindeki bakteri ve virüsler öldükten sonra) paketlenip kullanıcılarına ulaştığını, mümkün olduğunca hijyenik ortamda üretilmesine dikkat edildiğini, vatandaşların bu maskeleri gönül rahatlığı ile kullanabileceğini belirtti.

Karataş ayrıca “Vatandaşlarımızdan isteğimiz öncelikli olarak e-devlet üzerinden maske talep etmeleri ve telefonlarına gelen kod ile beraber eczanelerden maskelerini almalarıdır. Halk eğitim müdürlüğümüz maske üretimini geçici olarak yapmakta olup vatandaşlarımız eczanelerimizden maskelerini almaya başladıklarında üretimimiz çok kısıtlı olarak devam edecektir.” dedi.

Eklenme Tarihi: 20-04-2020

Bu sitede yayınlanan yazıların tümünün yayın hakkı www.sadikoyu.com'a aittir.

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  Editör
Çakır AYŞE
Ekrem Ünlü
Sinan GÜVENDİ
Abdullah Öner MERAL
Emine GÜVENDİ TEKİN
Yakup PİR

TÜM YAZARLARI GÖR      REKLAM

www.sadikoyu.com


proje3

      ŞADI MENÜ         ZİYARETÇİLER

Aktif Ziyaretçi 1
Dün Tekil 321
Bugün Tekil 244
Toplam Tekil 1436530