GİRESUN/ŞADIKENT/ÇATALAĞAÇCorner left
Corner right

YAZARIMIZ EKREM ÜNLÜ’YÜ KAYBETTİK

Okunma Sayısı:333Sitemizin köşe yazarlarından, uzun yıllardır Doğankent ilçesinde esnaflık yapan Ekrem Ünlü bu sabah (5.9.2021) geçirdiği kalp krizi sonucu hayata gözlerini yumdu.

 

Uzun yıllar Doğankent HES’te çalıştıktan sonra istifa eden ve Doğankent’te esnaflık yapmaya başlayan Ekrem Ünlü, emekli olduktan sonra Doğankent ve yöresi ile ilgili tarihi ve kültürel araştırmalar yapmış, Harşit Vadisi Tarihi ve Kültür Yazıları, Harşıt Vadisinde Yetişen Meyve ve Sebzeler, 1915-1918 Harşit Vadisi’nde Osmanlı Rus Savaşları, Harşıt Vadisinin Gelişim Süreci Vadide Yaşamış Kavimler gibi araştırma kitaplarının yanında kendi siyasi yaşamını konu aldığı Bir Direniş Öyküsü adlı romanını yazmıştı.

 

Cumhuriyet Devrimlerinin yılmaz bir savunucusu olan Ekrem Ünlü, gençlerin ve vadi insanının aydınlanması için de büyük çaba harcamıştı.

 

6 Eylül 2021 Pazartesi günü Harşıt Ulu Camii’nde öğlen kılınacak cenaze namazının ardından Sarılı mahallesi’nde bulunan aile mezarlığına defnedilecek olan sitemiz yazarı Ekren Ünlü’ye Yüce Allah’tan rahmet dilerken, Harşıttaki esnaf camiasına, eş, dost, akrama ve ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Eklenme Tarihi: 05-09-2021

Bu sitede yayınlanan yazıların tümünün yayın hakkı www.sadikoyu.com'a aittir.

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  Editör
Çakır AYŞE
Ekrem Ünlü
Sinan GÜVENDİ
Abdullah Öner MERAL
Emine GÜVENDİ TEKİN
Yakup PİR

TÜM YAZARLARI GÖR      REKLAM

www.sadikoyu.com


proje3

      ŞADI MENÜ         ZİYARETÇİLER

Aktif Ziyaretçi 3
Dün Tekil 321
Bugün Tekil 252
Toplam Tekil 1436538